Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Sint Gertrudiskerk
Workum
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

53
: *

* Verplichte velden

Sint Gertrudiskerk

Workum

Sint Gertrudiskerk
Merk 5
8711 CL Workum

Contactpersoon
Mevr. L de Vries - Steensma

T: 0515-541984
W: www.pgworkum.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Hartelijk welkom op de profielpagina van de St.Gertrudiskerk te Workum. Vanuit de protestantse gemeente Workum zijn er diverse activiteiten in onze kerk. Tevens stellen wij de kerk open voor bezichtigingen, concerten, tentoonstellingen, lezingen, enz. Kijk in onze agenda via www.pgworkum/activiteiten_agenda naar de activiteiten die er de komende maanden in de St. Gertrudiskerk te doen zijn.
  • Algemeen
  • Plaats: Workum
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 400 - 750
  • Prijs vanaf: € 300 - € 450
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Stadscentrum
  • Aantal ruimtes: 3
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Klokken luiden
   • Organist / pianist
   • Op zondagen te huur
   • Keuken
   • Ruimte kinderopvang
   • Scherm en beamer
   • Geluidsinstallatie
   • Podiumdelen
   • Orgel
   • Piano
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

  Elke zondag en op andere christelijke feestdagen wordt de kerk gebruikt voor de diensten van de eigen gemeente. Op deze dagen wordt de kerk alleen na zorgvuldig overleg verhuurd.
 • Op de Merk in Workum vindt men de St. Gertrudiskerk, de grootste laatgotische kruiskerk van Friesland, met onder meer de grootste ramen van de provincie. Wie de architect of bouwmeester was, is onbekend. Wel zijn bij de laatste grote restauratie (1939-1951) in de zijbeuken restanten van oude fundering gevonden. Die wijzen op een vroeger bouwwerk, dat dan wel aanmerkelijk kleiner was. De huidige kerk dateert van ongeveer 1480. Ieder jaar komen duizenden toeristen naar onze kerk om de zeldzame collectie doodsbaren te bewonderen.In de kerkruimte vallen ze meteen op: een twaalftal vreemdsoortige voorwerpen opgesteld in de beide zijbeuken.De meeste zijn versierd met schilderwerk en randteksten. Tegen de westgevel van het kerkgebouw is het orgel te vinden. Het werd in 1697 gebouwd door Jan Harmensz. uit Berlikum. Het instrument bevat pijpwerk uit ongeveer 1530 maar ook uit 1981. Aan de zuidkant van het koor treft men de zogenaamde Latijnse school aan. Het bouwwerk stamt het midden van de zestiende eeuw. Het interieur is bijzonder sober en ademt een gotische sfeer. Tot ongeveer 1840 werd hier daadwerkelijk Latijnse les gegeven.
 • De erediensten op zondag en andere kerkelijke feestdagen vormen het hoogtepunt van onze geloofsgemeenschap. Daar ontmoeten we onze Schepper en elkaar. Tijdens de morgendienst die om 9.30 uur begint is er kinderkerk. Na afloop van de dienst wordt er samen in de kerk koffie gedronken. Een aantal maal per jaar is er gelegenheid tot dopen. Vijf á zes maal per jaar wordt het Heilig Avondmaal gevierd, onder meer op Witte Donderdag en/of Goede Vrijdag. De vieringen hebben een open karakter waarbij ook kinderen welkom zijn. Er zijn dezelfde zondagen avondmaalsvieringen in het verzorgingshuis Nij Mariënacker. Naast de ‘gewone’ diensten zijn er ook bijzondere diensten, zoals vespers, jeugddiensten, kerk-school-gezinsdiensten, werelddiaconaatsdiensten, zangdiensten, thema avond-diensten, Friese diensten, oecumenische diensten en de startzondag voor het winterwerk.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

St. Gertrudiskerk heeft nog geen activiteiten geplaatst...