Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Hervormde Kerk
Haaksbergen
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

55
: *

* Verplichte velden

Hervormde Kerk

Haaksbergen

Hervormde Kerk
Jonkheer von Heijdenstraat 4
7481 ED Haaksbergen

Contactpersoon
Dhr. M.J. Hamoen

T: 053-5722629
W: www.pkn-haaksbergen.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Welkom op het profiel van ons kerkgebouw in Haaksbergen. Bekijk hier wat de mogelijkheden zijn voor de huur en bezoek van ons kerkgebouw.
  • Algemeen
  • Plaats: Haaksbergen
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 100 - 250
  • Prijs vanaf: € 300 - € 450
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Dorpskern
  • Aantal ruimtes: 1
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Keuken
   • Orgel
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

 • Gedurende de 16e en 17e eeuw lag Haaksbergen in een gebied dat veel te lijden had onder oorlogsgeweld. Er is slechts weinig bekend uit die tijd. Zo weten we niet precies wanneer Haaksbergen voor het eerst kennis maakte met de Hervorming. Wel is bekend dat in 1600 de hervormde predikant ds. Lindenhovius werd beroepen. Maar vijf jaar later, toen Twente weer in handen viel van de Spanjaarden, moest hij ons dorp weer ontvluchten. Over pastoor Broeckhuysen is meer bekend. Toen in 1626 de Staatse troepen Twente heroverden, was hij pastoor in Haaksbergen. Een paar jaar later werd hem niet zozeer verweten dat hij nog de katholieke leer verkondigde, maar wel dat hij samenleefde met zijn huishoudster. Omdat hij toch al niet onwelwillend stond ten opzichte van de "Nieuwe leer" nam hij daarop twee ingrijpende beslissingen: hij trouwde met zijn huishoudster en terwijl hij op zekere dag ‘s morgens nog de mis las preekte hij 's avonds voor de Hervormden.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Hervormde Kerk Haaksbergen heeft nog geen activiteiten geplaatst...