Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Grote Kerk
Lisse
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

16
: *

* Verplichte velden

Grote Kerk

Lisse

Grote Kerk
Heereweg 250
2161 BS Lisse

Contactpersoon
Dhr. P. van Rhijn

T: 0252-428783
W: www.pknlisse.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Van harte welkom op de pagina van de Grote Kerk in Lisse. Lees hier meer over de mogelijkheden in onze kerk.
  • Algemeen
  • Plaats: Lisse
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 400 - 750
  • Prijs vanaf: € 300 - € 450
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Stadscentrum
  • Aantal ruimtes: 1
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Klokken luiden
   • Organist / pianist
   • Keuken
   • Ruimte kinderopvang
   • Podiumdelen
   • Orgel
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

 • De oudste kerk van Lisse is de huidige Hervormde Kerk. De geschiedenis van de kerk begon als een kapel op dezelfde plaats van de huidige kerk, op een oude duintop. In 1460 werd de kapel tot parochiekerk verheven en werd de kapel vervangen door een grotere kerk. In de Katholieke tijdperk van de kerk was de kerk gewijd aan Sint Agatha. De toren stamt vermoedelijk uit de vroege 16e eeuw. Op het eerste gezicht lijkt de toren Romaans, omdat de toren delen tufsteen bevat, maar de entree van de toren is duidelijk Gotisch. Tussen 1572 en 1574, tijdens de 80 jarige oorlog, werd de kerk verwoest. Het schip werd in 1592 herbouwd, het koor in 1630. Aan de oostzijde van het koor kwam het hoofdportaal, omdat de kerk was omwald. De kerk kreeg tijdens het bewind van de protestanten het witte pleisterwerk op de muren. In 1923 werd de kerk uitgebreid met een transeptarm aan de noordzijde. Deze is in een traditionele stijl ontworpen met Gotische vormen.
 • De erediensten zijn op zondag om 10.00 uur en s'avonds om 19.00 uur.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Grote Kerk Lisse heeft nog geen activiteiten geplaatst...