Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Dorpskerk
Maarsbergen
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

16
: *

* Verplichte velden

Dorpskerk

Maarsbergen

Dorpskerk
Woudenbergseweg 52
3953 MH Maarsbergen

Contactpersoon
Dhr. A. de Groot

T: 0343-430403
W: kerkenmaarnmaarsbergen.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Deze website geeft informatie over de Dorpskerk in Maarsbergen, zoals over het gebouw en activiteiten. U vindt hier alle relevante adressen en gegevens waar u terecht kunt voor een bepaalde activiteit of een bezoek. Kom gerust eens kijken, u bent van harte welkom.
  • Algemeen
  • Plaats: Maarsbergen
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 100 - 250
  • Prijs vanaf: € 300 - € 450
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Dorpskern
  • Aantal ruimtes: 1
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Klokken luiden
   • Organist / pianist
   • Keuken
   • Ruimte kinderopvang
   • Orgel
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

 • Jarenlang is er naar uitgekeken maar in 1883 werd het startsein gegeven voor de bouw van de Nederlands Hervormde Kerk te Maarsbergen. Op grond van het kasteel dat sinds 1804 eigendom was mr. Jan Andries du Bois. Zijn zoon Aalt en dochter Geertruida maakten plannen voor de bouw, maar deze werden pas werkelijkheid nadat Aalt overleden was in 1881. De in de kerkbouwwereld bekende architecten F.W. van Gendt en A.R. Freem ontwierpen de kerk, welke binnen een jaar gereed was voor een bedrag van minder dan € 10.000! De ingebruikname vond plaats op 20 juli 1884 om 3 uur ’s middags; echter ook kasteelvrouwe Geertruida heeft dit niet meegemaakt. Zij overleed eind 1883, maar voor die tijd heeft ze het kasteel met alle landerijen verkocht aan Jhr. Mr. Karel Antonie Godin de Beaufort, oud minister van financiën, oud lid van de Tweede Kamer en lid van de Eerste Kamer. In de kerk is nog een plaquette te zien met de herinnering aan broer en zus du Bois waarbij staat vermeld dat zij beiden liggen begraven in de grafkelder naast de kerk. In de consistorie van de kerk hangt een portret van vader Du Bois zoals in het testament van Geertruida is voorgeschreven. In de eerste periode na de bouw werd er maar eenmaal per 14 dagen gekerkt. Daarbij waren meestal predikanten uit Doorn betrokken die dan vaak ’s middags om 14 uur voorgingen. In de periode 1897 – 1928 zijn het evangelisten die zich vestigen in Maarsbergen. Van evangelist Wesseldijk weten we dat hij in 1907 in Maarsbergen 147 huisgezinnen te voet bezocht en aan meer dan 100 leerlingen zondagsonderwijs heeft gegeven. Al in de jaren twintig van de vorige eeuw waren er heel goede contacten met de bewoners van het Kasteel en ook met Anderstein waar de familie van Beuningen toen al woonde. Dit gaat nog door tot de huidige tijd, jaarlijks worden een aantal mooie bomen uit het bos gehaald welke als kerstboom dienen in onze kerken. In 1924 werd het huidige “gebouwtje” opgeleverd; het zaaltje aan de kerk waar menig dorspgebeuren zich afspeelde en dat nog steeds dienstdoet zowel voor kerkse als dorpse activiteiten. In 1929 deed de eerste dominee in Maarsbergen zijn intrede en een vijftal jaren later werd de kerk voorzien van haar huidige klokketoren en wijzerplaten.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Dorpskerk Maarsbergen heeft nog geen activiteiten geplaatst...