Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Oude Blasius
Delden
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

16
: *

* Verplichte velden

Oude Blasius

Delden

Oude Blasius
Kerkplein 3
7491 BM Delden

Contactpersoon
Dhr. D.A. Hogenkamp

T: 074-3765490
W: www.blasiusdelden.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • De Oude Blasius is een schitterende kerk in het stadje Delden. De akoestiek in de kerk is uitstekend. U kunt onze kerk bezoeken, bezichtigen of huren voor mooie gelegenheden.
  • Algemeen
  • Plaats: Delden
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 400 - 750
  • Prijs vanaf: € 300 - € 450
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Stadscentrum
  • Aantal ruimtes: 1
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Klokken luiden
   • Organist / pianist
   • Bloemen / confetti / rijst / etc. gooien
   • Keuken
   • Ruimte kinderopvang
   • Krachtstroom
   • Orgel
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

 • De bouw van de Oude Blasius kerk in Delden – oorspronkelijk gewijd aan de H. Blasius – is vermoedelijk begonnen in de 12e eeuw. Een ingrijpende wijziging vond plaats in de periode 1464-1538: het middenschip is toen verdriedubbeld, al was hiervoor blijkbaar aan de ene kant, de Noordkant, niet voldoende ruimte. Zo ontstond een hallenkerk met twee even hoge beuken uit de oorspronkelijke middenbeuk met twee lage zijbeuken. De pilaren, die allen verschillend van vorm zijn, stammen - behalve waarschijnlijk de ronde – uit de vroegere kerk, die in de 12de eeuw gebouwd moet zijn. De toren van de kerk is waarschijnlijk in 1538 voltooid. De oorspronkelijke hoofdingang is toen dichtgemetseld en er is een gewone doorgang naar de kerk ontstaan. De toren is het jongste deel van de kerk, dat blijkt uit de gedenksteen aan de buitenkant van de toren. Op 2/3 van de hoogte is het bouwen gestaakt, waarschijnlijk wegens geldgebrek. In 1847 werd het orgel dat in de kerk staat door Naber uit Deventer gebouwd. In 1970 werd het, na enige jaren van restauratie, weer in gebruik genomen; het geldt als een der mooiste Naberorgels in ons land.
 • Elke zondag is er om 10.00 uur een dienst in de Oude Blasius. Elke maand is er op de laatste zondagavond om 19.30 uur een vesperviering in de Oude Blasius. Iedere donderdagavond is er een oecumenische vesperviering om 19.00 uur, afwisselend in de Oude Blasius en in de Nieuwe RK Blasius.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Oude Blasius heeft nog geen activiteiten geplaatst...