Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Sint Laurentiuskerk
Heemskerk
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

63
: *

* Verplichte velden

Sint Laurentiuskerk

Heemskerk

Sint Laurentiuskerk
Anthonie Verherenstraat 4
1961 GD Heemskerk

Contactpersoon
Dhr. W.P. de Reus

T: 0251-232220
W: www.laurentius-maria.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Onze parochie beschikt over twee kerken, die elkaars aanvulling willen zijn: de kerk van de H. Laurentius (gevestigd aan de A. Verherentstraat) en de kerk van de H. Maria (gevestigd aan de Spoellaan). In dit profiel treft u een korte beschrijving van de karakteristieken van de Laurentiuskerk aan.
  • Algemeen
  • Plaats: Heemskerk
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 400 - 750
  • Prijs vanaf: € 450 - € 600
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Cultureel,
  • Kerkgenootschap: Rooms-katholiek
  • Ligging: Dorpskern
  • Aantal ruimtes: 1
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Klokken luiden
   • Organist / pianist
   • Geluidsinstallatie
   • Lichtinstallatie
   • Orgel
   • Piano
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk
   • Doop bad

 • De kerk van H. Laurentius werd tussen 1889-1891 gebouwd naar een ontwerp van de architect J.H. Tonnaer uit Delft. Deze fraaie driebeukige kruiskerk met een kruistoren van 53 meter hoog wordt gerekend tot de neo-renaissance stijl. De toren, bestaande uit twee vierkante en twee achtkantige geledingen, gescheiden door gewelfde dagvlakken, is eind jaren tachtig van de vorige eeuw geheel gerestaureerd. De restauratie van de buitenkant van de kerk en de toren is uitgevoerd van 1985-1986. Tussen 1987-1991 is ook het interieur van de kerk door inzet van vrijwilligers gerestaureerd. Steentje voor steentje, voegje voor voegje en plankje voor plankje is schoongemaakt en geschilderd. Het middenpad is teruggebracht en er is een eigentijdse muurschildering van het laatste oordeel aangebracht, vervaardigd door de Heemskerkse kunstenaar Robert Smit. In de dagkerk hangt een schilderij, toegeschreven aan de Vlaamse schilder Jan Boeckhorst (1605-1668), voorstellende de marteldood van de H. Laurentius. De kruiswegstaties zijn vervaardigd door Petrus Haman en zijn gedateerd 1871. Ook het uit 1930 stammende Vermeulenorgel is na een grondige restauratie weer in optimale conditie. Tevens kreeg de kerk de beschikking over een koororgel, gebouwd in 1965 door de firma Pels uit Alkmaar. In de linkernis is een gedachteniskapel, waarin kruisjes hangen met daarop de namen van overleden parochianen. In de rechternis bevindt zich de Titus Brandsmacel. Deze cel is ontworpen door de Heemskerkse kunstenaar Robert Smit. Deze kapel is een herinnering aan de slachtoffers van discriminatie en achtervolging, zoals dat in de Tweede Wereldoorlog hebben plaatsgevonden. Pater Titus Brandsma, Karmeliet, is in 1942 tijdens de Tweede Wereldoorlog in het kamp Dachau door de Duitsers omgebracht. Zijn passief verzet en liefdevol vergeven jegens de bezetter mogen nooit vergeten worden. Op 3 november 1995 is pater Titus Brandsma heilig verklaard. Op verschillende plaatsen in Nederland wordt hij vereerd.
 • H. Laurentiuskerk Eucharistievieringen: Zaterdag: 18.45 uur (elke 14 dagen, zie rooster dagkapel) Zondag: 09.30 uur Maandag: 17.00 uur Openingstijden: Dagkapel: Dagelijks: 09.00-17.00 uur Kerk: Vrijdag: 13.30-15.30 uur Kerkhof/Urnenmuur bij Laurentiuskerk: Dagelijks van 09.00-17.00 uur

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Sint Laurentiuskerk heeft nog geen activiteiten geplaatst...