Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Antonius Abtkerk
Terheijden
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

46
: *

* Verplichte velden

Antonius Abtkerk

Terheijden

Antonius Abtkerk
Markstraat 2
4844 CN Terheijden

Contactpersoon
Mevr. J.H.M van Bragt-Flipsen

T: 0162-384184
W: www.naardekerk.nl
Printen
Route plannen
Delen
  • Dit is het profiel van de Antonius Abtkerk in Terheijden. Bekijk onze website om meer lezen over de Vijf Heiligen Parochie waar onze kerk deel van uitmaakt.
    • Algemeen
    • Plaats: Terheijden
    • Soort gebouw: Kerken
    • Aantal personen: 250 - 400
    • Prijs vanaf: € 300 - € 450
    • Soort gelegenheid: Plechtigheid,
    • Kerkgenootschap: Rooms-katholiek
    • Ligging: Dorpskern
    • Aantal ruimtes: 1
    • Officieel rijksmonument: Ja

  • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

      • Klokken luiden
      • Organist / pianist
      • Orgel
      • Verwarming
      • Rolstoeltoegankelijk

  • Antonius werd omstreeks het jaar 250 geboren in Egypte. Zijn ouders waren welgestelde mensen. Antonius schonk op 20 jarige leeftijd al zijn bezittingen aan de armen en trok zich terug aan de rand van de woestijn om dicht bij God te zijn. Hier verbleef hij in eenzaamheid en leefde boetvaardig. Antonius stierf op 105 jarige leeftijd. Antonius is de eerste kluizenaar en vader van de monniken geworden. Snel na zijn dood ontving Antonius de bijnaam ´De Grote´. Zijn gebeente werd later overgebracht naar de Sint Juliuskerk in Arles (Frankrijk). Zijn bijnaam ´Antonius met het varken´ is ontstaan vanuit de middeleeuwen. De verpleegorde, de Antonieten, mochten hun varkens vrij laten rondlopen in de dorpen, als vergoeding voor hun verpleging. Op 17 januari werden deze varkens geslacht en werd het vlees verdeeld onder de armen. De kerk in Terheijden is naar hem vernoemd.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Antonius Abtkerk heeft nog geen activiteiten geplaatst...