Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Grote of St. Lambertuskerk
Strijen
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

70
: *

* Verplichte velden

Grote of St. Lambertuskerk

Strijen

Grote of St. Lambertuskerk
Kerkstraat 48
3291 AM Strijen

Contactpersoon
Dhr. J. van der Pligt

T: 0786743604
W: www.hervormdstrijen.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Graag brengen wij u onze grote- of Sint Lambertuskerk onder de aandacht. De Grote- of Sint Lambertuskerk, is de karakteristieke monumentale dorpskerk van onze gemeente. Het gebouw is zeer oud, deels waarschijnlijk uit 1400 maar het eigenlijke schip van de kerk uit begin 1500. Het orgel in de kerk is gebouwd in 1839 door de bekende orgelbouwer Van Oeckelen uit Groningen.
  • Algemeen
  • Plaats: Strijen
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 400 - 750
  • Prijs vanaf: Minder dan € 300
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Dorpskern
  • Aantal ruimtes: 4 of meer
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Klokken luiden
   • Rode loper
   • Organist / pianist
   • Bloemen / confetti / rijst / etc. gooien
   • Cateringruimte
   • Keuken
   • Ruimte kinderopvang
   • Draadloos internet
   • Laptop
   • Scherm en beamer
   • Flip-over / whiteboard
   • Geluidsinstallatie
   • Podiumdelen
   • Orgel
   • Piano
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

  Het zalencentrum bevindt zich aan het elfde kerkplein
 • In de jaren 1936-1939 vond een grote restauratie plaats en is de huidige consistorie gebouwd op de plaats waar deze zich nu bevindt. In de periode 1993-1994 heeft er opnieuw een grote restauratie plaatsgevonden, waarbij het gehele gebouw onder handen is genomen. Er zijn toen geheel nieuwe banken gekomen, die ook een andere opstelling kregen. Er is een nieuwe verwarming aangelegd en er zijn 13 glas-in-lood ramen geplaatst. Deze nieuwe ramen zijn geschonken door de gemeente Strijen, het waterschap en diverse instellingen, personen en verenigingen, zowel uit Strijen als van elders. De glas-in-lood ramen in de noorderaanbouw zijn al in 1950 geplaatst en zijn een geschenk van een oud dorpsgenoot. In het zuidertransept zijn tegen de beide zijmuren predikantenborden aangebracht. Op het oudste bord is als eerste predikant van Strijen vermeld "Jan Anthonize, aangekomen 1575, overleden 1575". In de kerk staat een preekstoel met fraai houtsnijwerk. Op de lezenaar ligt een kanselbijbel, waarop een zilveren plaat met inscriptie: "Geschenk van D.K. Bresser, predikant bij de Hervormde Gemeente te Strijen 1841-1875". Het eveneens mooi bewerkte koorhek, de schout- en schepenenbank en de zes koperen lichtkronen met kaarsenhouders maakt dit alles tot een schitterend interieur. De kerk heeft ca. 550 zitplaatsen. Het orgel in de kerk is gebouwd in 1839 door de bekende orgelbouwer Van Oeckelen uit Groningen. Sinds de bouw is een aantal restauraties aan dit orgel uitgevoerd, waarvan die in 1975 het meest omvangrijk en meest ingrijpend is geweest. Tijdens de kerkrestauratie van 1994 is ook het orgelfront grondig gerestaureerd en in de oude kleuren hersteld. Die laatste restauratie is uitgevoerd door of onder verantwoordelijkheid van orgelbouwer J.L. van den Heuvel te Dordrecht. Tijdens de doopdiensten wordt het zilveren doopbekken gebruikt, waarop het volgende randschrift staat gegrift: "Ter nagedachtenis van den onderwijzer der jeugd Hubertus van Duyn door zijne nagelaten kinderen aan de gemeente van Strijen vereerd voor de achting en vriendschap aan hunnen dierbaren afgestorvenen bewezen anno 1820". Bij de viering van het Heilig Avondmaal wordt gebruik gemaakt van een sierlijk zilveren avondmaalservies, waarop eveneens inscripties zijn aangebracht. In deze kerk komt de gemeente iedere zondag tweemaal bijeen. De morgendiensten worden gehouden om 10.00 uur (bij zomertijd 9.30 uur) en 's avonds om 18.00 uur. Ook op feest- en gedenkdagen worden diensten gehouden, waarvan de aanvangstijden afzonderlijk worden vastgesteld. Tijdens de morgendiensten en bij bijzondere diensten is er kinderoppas in Salvatori. De kerk is toegangkelijk voor mindervaliden en er is een ringleiding aanwezig. De Grote- of Sint Lambertuskerk is telefonisch te bereiken onder 078–6741439.
 • In de dorpskerk van Strijen zijn elke week twee diensten, een ochtend- en een avonddienst, de aanvangstijden zijn 09.30 en 18.00 uur. De diensten vallen afwisselend onder de verantwoordelijkheid van wijkgemeente 1 en wijkgemeente Ichthus. De kerkdiensten zijn te beluisteren via: www.kerkomroep.nl → Strijen Tijdens de ochtenddiensten is er kinderoppas in gebouw Salvatori (direct achter de kerk) en tijdens de ochtenddiensten van wijkgemeente Ichthus is er ook kindernevendienst Kerkdiensten in de komende maanden op: www.hervormdstrijen.nl

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Gert Boekee heeft nog geen activiteiten geplaatst...