Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Grote Kerk
Harderwijk
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

65
: *

* Verplichte velden

Grote Kerk

Harderwijk

Grote Kerk
Kerkplein 1
3841 EC Harderwijk

Contactpersoon
Dhr. N.J. van Hoegee

T: 0341-426000
W: www.grotekerkharderwijk.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Harderwijk heeft een prachtige historische binnenstad en ligt aan de rand van het Veluwemeer en het uitgebreide bosgebied van de Veluwe. Een prachtige centrale locatie voor diverse activiteiten. Onze Grote Kerk ligt midden in het oude stadscentrum en vormt een sfeervolle accommodatie. Onze kerkzaal en omloop zijn in overleg beschikbaar voor verhuur.
  • Algemeen
  • Plaats: Harderwijk
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 750 - 1000
  • Prijs vanaf: € 300 - € 450
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Stadscentrum
  • Aantal ruimtes: 2
  • Officieel rijksmonument: Nee

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Organist / pianist
   • Scherm en beamer
   • Geluidsinstallatie
   • Orgel
   • Piano
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk
   • Doop bad

  In overleg kunnen afspraken worden gemaakt over de mogelijkheden van het gebouw, het gebruik van onze voorzieningen en de catering.
 • De Grote Kerk, die voor de Reformatie dienst deed als de Rooms-katholieke 'Onze Lieve Vrouwekerk', werd in de vijftiende eeuw gebouwd. Op 14 mei 1415 gaf Bisschop Frederik III van Blankenheim van Utrecht vergunning om oude bouwmaterialen van de St. Nicolaaskerk, net buiten de muur bij de Luttekepoort gelegen, te gebruiken voor uitbreiding van de oude St. Mariekapel in de stad. De St. Nicolaaskerk was eerder dat jaar afgebrand. De St. Mariekapel stond op de plek van de Onze Lieve Vrouwekerk en had een grondoppervlak van 30 bij 21 meter. Rond 1435 werd de toren van de nieuwe kerk gebouwd en vijf jaar later was deze voltooid. Voor de toren, die met haar 243 Amsterdamse voet hoger was dan de St. Eusebiuskerk in Arnhem, werden door de kerkmeesters in 1440 twee klokken gegoten. In 1503, tijdens de grote stadsbrand, werd ook de Onze Lieve Vrouwekerk getroffen. Het gewelf raakte beschadigd, maar wat veel erger was dat veel mensen, die naar de 'veilige' kerk vluchtten, omkwamen in de brand. Het gewelf kon pas in de zestiende eeuw worden hersteld. Ewolt van Delft beschilderde de gewelven tussen 1560 en 1561 met unieke bijbelvoorstellingen. De schilderingen laten niet alleen allerlei bijbeltaferelen zien, maar onthullen eveneens revolutionaire gedachten die kenmerkend zijn voor de tijd van de overgang naar de reformatie. Bijvoorbeeld: Consummatum est! ('Het is volbracht!'). In 1578 vond de Reformatie in Harderwijk plaats, en werd de kerk voor protestantse erediensten ingericht. Na die tijd is er geen katholieke mis meer gevierd. Tijdens noodweer op 28 januari 1797 stortte de oostmuur van de toren in, waardoor ondermeer het halve schip werd verwoest. Later volgden de noord- en zuidmuur, waarna met een kanonsschot de westgevel werd neergehaald. Ter afsluiting van de kerk werd een nieuwe westgevel gebouwd. Het huidige schip van de kerk is slechts 2/5 van het oorspronkelijke schip. In de periode 1967-1980 werd de kerk grondig gerestaureerd. Tijdens deze restauratie kwam een zeer groot aantal unieke gewelfschilderingen tevoorschijn. Deze schilderingen, met een pre-reformatorisch karakter, zijn de schilderingen van Ewolt van Delft uit de 16e eeuw, die eeuwenlang verborgen zijn geweest onder vele lagen kalk.
 • Elke zondag zijn er twee samenkomsten van de gemeente in de Grote Kerk. De diensten beginnen om 9.30 uur en 17.00 uur.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Nico van Hoegee heeft nog geen activiteiten geplaatst...