Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Magnuskerk
Anloo
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

14
: *

* Verplichte velden

Magnuskerk

Anloo

Magnuskerk
Kerkbrink 3
9467 PH Anloo

Contactpersoon
Mevr. J. Zijlstra-Duursma

T: 0592273200
W: www.pknanloozuidlaren.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Magnuskerk,de oudste kerk van Drenthe. Onze kerk wordt elke zondag gebruikt voor de eredienst en is daarnaast in overleg beschikbaar voor tentoonstellingen en bezichtigingen.
  • Algemeen
  • Plaats: Anloo
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 100 - 250
  • Prijs vanaf: Minder dan € 300
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Cultureel,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Dorpskern
  • Aantal ruimtes: 1
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Klokken luiden
   • Organist / pianist
   • Keuken
   • Scherm en beamer
   • Geluidsinstallatie
   • Lichtinstallatie
   • Orgel
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

  De wekelijkse erediensten vinden plaats op zondagmorgen om 10.00 uur. De erediensten worden beschouwd als de kern van het gemeente-zijn, waaromheen zich diverse activiteiten ontplooien. Tijdens de diensten wordt het Woord verkondigd en beluisterd, worden de sacramenten gevierd en vindt de ontmoeting plaats tussen de gemeenteleden onderling, maar ook de ontmoeting tussen de Eeuwige en zijn volgelingen. Er wordt gebruik gemaakt van een vaste liturgie. Verhuur is op de zondagen alleen mogelijk in overleg.
 • De Magnuskerk De kerk dankt zijn naam aan Magnus, de bisschop van Trani (Italië). De bisschop werd na zijn marteldood heilig verklaard. Zijn sterfdag wordt op 19 augustus herdacht. Het schip van de kerk is in het begin van de 11e eeuw opgetrokken uit tufsteen, een zachte vulkanische steensoort uit de Rijnstreek van Duitsland. Later werden toren en koor gebouwd. De bouwstijl is Romaans. Opgravingen hebben aangetoond dat er op dezelfde plaats een aantal houten gebouwen hebben gestaan. Ook werden restanten uit de Romeinse periode aangetroffen (2e en 3e eeuw). Vanaf de 15e eeuw werd er in de kerk recht gesproken door het hoogste rechtscollege in Drenthe, de Etstoel. Dit wordt nog elk jaar als toneelstuk opgevoerd. De muurschilderingen dateren uit de 13e en 14e eeuw. De spreuk links staat in het oude Nederduits, en is een tekst uit Spreuken 3. De Latijnse tekst rechts betekent: Niet geschreeuw maar liefde klinkt tot in het oor van God. Het Garrels-Radekerorgel is een geschenk van de familie Ellents. Er werd 16 oktober 1718 voor het eerst op gespeeld. In de jaren 90 is het groots gerestaureerd, en sinds juni 1999 kan er weer op gespeeld worden. In de kerk bevinden zich ook nog een Freytagorgel en een Van Vulpen koororgel.
 • De wekelijkse erediensten vinden plaats op zondagmorgen om 10.00 uur. In de Stille Week voor Pasen en op kerstavond worden bijzondere diensten georganiseerd. De tijden van aanvang worden bekend gemaakt via 'Samenklank' en in de media. Samen met de partnerkerken van Zuidlaren wordt een aantal gezamenlijke diensten georganiseerd. Dit betreft o.a. vesperdiensten en jeugddiensten. De diensten in de Magnuskerk worden soms ondersteund door een projectkoor. Zes keer per jaar wordt de maaltijd van de Heer gevierd, samen met de kinderen. De diensten zijn in het verzorgings-tehuis 't Holthuys te Annen te beluisteren via de kerktelefoon of later d.m.v. een CD opname. De kinderen gaan, met de kaars, aangestoken aan de paaskaars, naar hun eigen dienst in het dorpshuis te Anloo. Daar wordt een verhaal verteld en iets aan handvaardigheid gedaan, passend bij het thema. In het dorpshuis is ook de mogelijkheid van kinderoppas. (Dit is tegenover de kerk.)

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Bert Huisman heeft nog geen activiteiten geplaatst...