Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Jacobuskerk
Feerwerd
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

10
: *

* Verplichte velden

Jacobuskerk

Feerwerd

Jacobuskerk
Valgeweg 3
9892 PD Feerwerd

Contactpersoon
Mevr. J.M. Bos

T: 0594-621613
W: www.kerkfeerwerd.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Welkom op de profielpagina van de Jacobuskerk te Feerwerd in de provincie Groningen. De kerk is eigendom van de Stichting Oude Groninger Kerken die het beheer ervan delegeert aan de Feerwerder plaatselijke commissie, geheel bestaande uit vrijwilligers. Zie verder de informatie over de manier waarop wij -de commissieleden- het beheer van onze kerk invullen, zie ook de agenda.
  • Algemeen
  • Plaats: Feerwerd
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: Minder dan 100
  • Prijs vanaf: Minder dan € 300
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Cultureel,
  • Kerkgenootschap: Niet van toepassing
  • Ligging: Dorpskern
  • Aantal ruimtes: 1
  • Officieel rijksmonument: Nee

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Fotoreportage
   • Klokken luiden
   • Niet-kerkelijke muziek
   • Niet-christelijke evenementen
   • Op zondagen te huur
   • Keuken
   • Lichtinstallatie
   • Krachtstroom
   • Piano
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

 • Vanaf 1201 vond de bouw plaats van een 'rechtgesloten zaalkerk van kloostermoppen, met een stenen overwelving, kleine romaanse ramen en een houten dakruiter'. De kerk is gewijd aan de heilige Jacobus (Jacobus de Meerdere). Halverwege de 19de eeuw wordt aan de westgevel een stenen toren gebouwd. De dakruiter en later de toren hebben sinds de 15de eeuw een luidklok, die verschillende keren vervangen is: aan het einde van de 19de eeuw viel de klok waarbij hij onherstelbaar beschadigd werd, en tijdens de tweede wereldoorlog werd de toenmalige klok door de Duitsers gestolen. De kerk heeft een grafkelder, in de vroeg-17de eeuw gebouwd en in 1936 opnieuw ontdekt door de plaatselijke timmerman. In de eerste helft van de 19de eeuw heeft een grootscheepse verbouwing plaatsgevonden. Bij die verbouwing heeft de kerk de pleisterlaag gekregen die nog steeds kenmerkend is. In 1977 is de kerk aan de Stichting Oude Groninger Kerken overgedragen, in 1992 vond een restauratie plaats en in het voorjaar van 2012 is de kerk zowel van binnen als van buiten grondig opgeknapt en onder meer voorzien van een nieuwe pleisterlaag.

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Jacobuskerk Feerwerd heeft nog geen activiteiten geplaatst...