Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Grote Kerk Apeldoorn
Apeldoorn
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

23
: *

* Verplichte velden

Grote Kerk Apeldoorn

Apeldoorn

Grote Kerk Apeldoorn
Loolaan 16
7316 AB Apeldoorn

Contactpersoon
Dhr. T. van Twist

T: 055-5217430
W: www.grotekerkapeldoorn.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Welkom op de profielpagina van de Grote Kerk Apeldoorn. Hier treft u meer informatie aan voor welke acttiiteiten wij onze kerk en ons achterliggende gebouw Irene openstellen. Bezoek onze site www.grotekerkapeldoorn.nl voor meer informatie.
  • Algemeen
  • Plaats: Apeldoorn
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 1000 of meer
  • Prijs vanaf: € 750 of meer
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Stadscentrum
  • Aantal ruimtes: 3
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.


  Iedere zondag en op andere christelijke feestdagen wordt de kerk gebruikt voor de diensten van de eigen gemeente Voor informatie verwijzen wij u naar de website www.grotekerkapeldoorn.nl en kosterteun@hotmail.com
 • Op de fundamenten van de waterstaatskerk van 1842, die in 1890 geheel door brand werd verwoest, is in 1892 de huidige Grote Kerk gebouwd. De Grote Kerk is een ontwerp van de Rotterdamse architect J.Verheul en is gebouwd door de Apeldoornse aannemer Chris Wegerif. De eerste steen werd op 16 april 1891 gelegd door de nog jeugdige Koningin Wilhelmina, die samen met haar moeder Regentes Koningin Emma ook de inwijding van de Grote Kerk bijwoonde op zondag 25 september 1892. Afmetingen en capaciteit. De hoofdarm van de kerk is inwendig 49 meter lang en de dwarsarm 32 meter. De breedte van beide armen is ruim 19 meter. De toren is 62 meter hoog. Het huidige aantal zitplaatsen bedraagt 1.500 stuks. Bijzondere interieur aspecten Het prachtige Bätz Witte orgel werd op eerste kerstdag 1896 in gebruik genomen en is daarna, met name in de jaren: 1928,1955,1977 en 1997, gerestaureerd en uitgebreid. De Koninklijke ingang(de Toreningang), met in de hal authentieke memorieborden en een bijzondere smeedijzeren lamp. De Koninklijke bank- achter de hal- met een eigen toegangsdeur voor de Koningin en haar hofhouding, waar Koningin Wilhelmina veelvuldig de kerkdiensten bijwoonde. De bank wordt ook wel genoemd; de Hofbank, Koninginnebank of de Wilhelminabank De toegang tot en via de Koninklijke ingang en de Koninginnebank was tot 1985 exclusief voorbehouden aan de Koninklijke familie. Zie voor meer informatie www.grotekerkapeldoorn.nl

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Grote Kerk Apeldoorn heeft nog geen activiteiten geplaatst...