Gratis locatie aanmelden
from
Uitgebreid zoeken

Michaëlkerk
Leersum
X
Voornaam: *
Achternaam: *
E-mail: *
Straatnaam: *
Huisnummer: *
Postcode: *
Plaats: *
Telefoonnummer: *
Aantal personen: *
Datum: *

Om spam te voorkomen vragen wij u het nummer in te vullen.

35
: *

* Verplichte velden

Michaëlkerk

Leersum

Michaëlkerk
Kerkplein 1
3956 BW Leersum

Contactpersoon
Dhr. H Boeve

T: 06 25083172
W: pknleersum.nl
Printen
Route plannen
Delen
 • Hartelijk welkom op de pagina van de Michaëlkerk. Hier kunt u lezen wat er allemaal mogelijk is in onze kerk en in ons Michaëlhuis.
  • Algemeen
  • Plaats: Leersum
  • Soort gebouw: Kerken
  • Aantal personen: 100 - 250
  • Prijs vanaf: € 450 - € 600
  • Soort gelegenheid: Plechtigheid, Zakelijk, Cultureel, Overige,
  • Kerkgenootschap: Protestants
  • Ligging: Dorpskern
  • Aantal ruimtes: 4 of meer
  • Officieel rijksmonument: Ja

 • Lees hier meer over de mogelijkheden en voorwaarden wat betreft verhuur.

   • Klokken luiden
   • Organist / pianist
   • Keuken
   • Ruimte kinderopvang
   • Draadloos internet
   • Scherm en beamer
   • Flip-over / whiteboard
   • Geluidsinstallatie
   • Podiumdelen
   • Krachtstroom
   • Orgel
   • Piano
   • Verwarming
   • Rolstoeltoegankelijk

  De Michaëlkerk is begin 2017 verbouwd. Het liturgisch centrum is aangepast aan de eisen van deze tijd door ruimte te creëren en een (mobiel) podium te plaatsen. Vraag naar de mogelijkheden die onze kerk biedt voor bijzondere gebeurtenissen zoals een huwelijk. Een ideale ruimte: bij een groep van ca. 60 personen lijkt de kerk al mooi 'gevuld' terwijl er toch plaats is voor ruim 200 mensen.
 • De kerk van Leersum, gewijd aan St. Michaël, was een dochterkerk van die in Doorn. Al deze kerken vielen onder de aartsdiaken van Utrecht. De Kapel moet gebouwd zijn in de tweede helft van de 13de eeuw, tussen 1250 en 1300 als een éénbeukig gebouw met een smal, rechtgesloten koor. Zij wordt in 1312 voor het eerst genoemd bij de benoeming van een pastoor, genaamd Hermannus van Osenbrughen. Het kerkgebouw is “georiënteerd”; de as van het koor en schip wijst precies oost-west met het koor op het oosten, in de richting van Jeruzalem en de opgaande zon. De Kerktoren is omstreeks 1500 tegen de westgevel van het schip gebouw. Het Schip van de kerk moet gebouwd zijn begin 14de eeuw, tussen 1300-1325. Koor en Schip vertonen beiden een laatromaanse bouw Restauraties en uitbreidingen In 1593 constateerden de Staten van Utrecht uit een kerkvisitatie dat veel kerken op de heuvelrug vervallen waren. Over Leersum zegt het visitatierapport letterlijk: “De kercke leyt gansch desolaat”. Waarschijnlijk is er toen onderhoud uitgevoerd. Van de kerk in Leersum wordt dat niet expliciet gemeld. Tussen 1676 en 1680 was de Michaëlkerk bouwkundig opnieuw in slechte staat. Bij de daarop volgende restauratie is de huidige kansel geplaatst. Patronaatsrecht.(1698) In 1698 werd het patronaatsrecht van de kerk geschonken aan Willem van Nassau-Zuylestein. Daarbij werd de Leersumse kerkgemeente losgemaakt van Amerongen en kreeg ze in dominee Arnoldus Goedenhage op paasmaandag 10 april 1699 haar eerste predikant. Gelijktijdig werd de kerkelijke gemeente Darthuizen van Doorn afgescheiden en bij Leersum gevoegd. Uitbreiding van 1750. De kerk werd rond 1750 uitgebreid naar het noorden. De laatste uitbouw werd in 2004 gerealiseerd. Het gemis van een ruime garderobe; behoorlijke toiletruimte en een koffieruimte deed het kerkbestuur besluiten om de kerk uit te breiden. Het kerkelijk centrum “De Kolk” gelegen aan de Hoflaan in Leersum-Zuid, werd verkocht en van de opbrengst werd het Michaëlhuis gerealiseerd. In 1936 was de kerk weer in slechte bouwkundige staat. De architecten Jan en Theo Stuivinga te Zeist kregen de opdracht voor een restauratieplan. In dat jaar is aan de noordzijde van de kerk een C.V. stookruimte aangebracht. De kerk werd omstreeks 1819 nog een keer naar het noorden is vergroot. Of de 1ste uitbreiding geheel of gedeeltelijk is gesloopt is niet duidelijk. In 1895 werd de kerk naar het noorden verder uitgebreid en een orgelgalerij aangebracht.
 • Elke zondag is er een dienst om 10.00 uur

Jom Social Featured Photos

SuperEvents

Nog geen activiteiten

Henk Boeve heeft nog geen activiteiten geplaatst...